Kroplówka witamina C

Czas trwana kroplówki
od 30min do 60min.
Ilość wykonywanych terapii
terapia indywidualna
120 zł
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Cel terapii

Witamina C wspomaga leczenie takich schorzeń jak m.in.:
-stany nowotworowe
-infekcje pasożytnicze
-boreliozę
-zatrucia toksynami
-wirusowe zapalenie wątroby
infekcji
-brak odporności organizmu

Terapia antynowotworowa

Dożylne podawanie dużych dawek witaminy C razem z lekami przeciwnowotworowymi może nie tylko w znaczący sposób przyśpieszyć zabijanie komórek nowotworowych, lecz także przyczynić się do złagodzenia toksycznych efektów ubocznych chemio- i radioterapii.

Witamina C osiąga szczyt w ciągu 30 minut po podaniu dożylnym, a następnie wraca do normy w ciągu 24 godzin. To sprawia, że bezpośrednie leczenie  jest skuteczne tylko przez krótki okres i dlatego potrzebne są częste zabiegi. Zalecane są dwa lub trzy zabiegi w tygodniu, z doustnym uzupełnianiem przez wszystkie pozostałe dni.

W terapii onkologicznej ważne jest również dostarczanie do organizmu glutationu, który stanowi naturalną ochronę organizmu przed szkodliwym działaniem chemio- i radioterapii.

 

Przeciwwskazania, skutki nadmiaru

Przeciwwskazania stosowania dużych dawek witaminy C:
-zaburzenia nerek,
może dojść do odkładania się kamieni w układzie moczowym.
-choroby metaboliczne:
hemochromatoza, talasemia
-dziedziczne zaburzenia G-6-PD

Skutki nadmiaru witaminy C w organizmie
Nie odnotowano żadnych skutków ubocznych lub zagrożeń ryzykiem według doniesień z kuracji wielkimi dawkami witaminy C. Witamina C jest substancją rozpuszczalną w wodzie, nie jest gromadzona w organizmie, tylko wydalana wraz z moczem i potem. W związku z tym trudno ją przedawkować. Jeśli już się przedawkuje mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe najczęściej biegunka.